Czy zażywanie tabletek antykoncepcyjnych może negatywnie wpłynąć na gospodarkę hormonalną?

Jestem 20 -latką, chciałam sie dowiedzieć kilku informacji na temat tabletek antykoncepcyjnych ? Czy dla osoby w tym wieku nie jest zle zażywać takie tabletki, czy moze sie to wiązać z jakimiś powikłaniami i niekorzystnymi zmianami bądź chorobami gospodarki hormonalnej? Jak wyglada zażywanie takich tabletek i co wtedy gdy raz, dwa lub pare zapomni sie zażyć tabletki? Czy jest duże ryzyko zajścia w ciąże? Chciałabym sie po porostu dowiedzieć kilku cennych informacji zanim sięgnę po taki sposob antykoncepcji

fizjologiczny cykl może powracać po zaprzestaniu przyjmowania tabletek do 6 miesięcy. Działań niepożądanych mają wiele, w każdej ulotce informacyjnej jest to szczegółowo opisane. Przyjmuje się 1 tabletkę dziennie, o stałej porze. Każde pominięcie tabletki skutkuje zazwyczaj nieskutecznością ochrony antykoncepcyjnej i zwiększonym ryzykiem ciąży. Ryzyko ciąży podczas terapii jest niskie, ale nie zerowe.