Czy zbyt duże dawki witaminy A w diecie mogą zaszkodzić płodowi?

Jestem w 33t.c. Suplementuje się w postaci witamin Femibion Natal. Słyszałam o przerażającym przedawkowaniu wit.A jak i o powiklaniach . Na pudełku napisane jest ze w sklad tych witamin wchodzi 3mg witaminy A,stosuję dietę bogatą w wit.A t.j smietana,jaja itp. Bardzo sie obawiam,że mogłam przedawkowac, nie wiedząc o tym. Mam wyrzuty sumienia. Nie wykonywalam badań prenatalnych, ale jeżeli się tak martwię to czy takie badania uspokoja mnie? Nie jest zbyt późno aby je wykonać? Czy warto? Bardzo się martwię o swoje dziecko. Czy zwykłe USG wykazało by, gdybym zaszkodziła dziecku?

Lek. Katarzyna Szymczak

To jest preparat przeznaczony dla kobiet w ciąży więc nie zaszkodzi dziecku.