Czy zęby u dziecka zostały usunięte słusznie?

Witam, syn miał leczone zęby pod narkozą, Pani doktor zaproponowała leczenie amputacyjne dwóch 4 (górna i dolna po lewej stronie) lub ich usunięcie.Nie potrafiła powiedzieć co lepiej zastosować, dziecko było już pod narkozą, w stresie nie miałam czasu do namysłu. Zeby zostały usunięte, czy dobrze zrobiłam ? Jakie będą konsekwencje usunięcia tych zębów?
KOBIETA, 30 LAT 5 miesięcy temu

Z opisu domyślam się, że były to zęby mleczne. Po leczeniu amputacyjnym zębów mlecznych często występują komplikacje, może powstać stan zapalny korzeni. Usunięcie próchniczych zębów mlecznych na pewno jest pod tym względem dobrą decyzją. Aby pozostałe zęby nie przesunęły się, warto rozważyć założenie wyjmowanego aparatu ortodontycznego tak zwanego utrzymywacza przestrzeni - do czasu aż będą wychodzić zęby stałe. Jest to co prawda dodatkowa czynność, ale w ten sposób zadba Pani o dobry zgryz dziecka. Natomiast usuwając chore zęby mleczne zadbała Pani o jego zdrowie.