Czy zjedzenie surowego jajka przez dziecko może mieć wpływ na trawienie?

Witam, Jeżeli dziecko zjadło surowe jajko- ale nie ma żadnych objawów po kilku dniach salmonelli i wszystko jest w porządku nie mam o co się martwić? Czy zjedzenie surowego jajka może mieć jakiś wpływ na narządy trawienne? Jeżeli z dzieckiem ejst wszystko w porządku znaczy, że nic się nie stało? Dziękuję za odpowiedź

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

jeżeli wszystko jest w porządku nie trzeba się martwić.
Można 2 razy w tygodniu podać dziecku kogel-mogel.

Pozdrawiam