Czy Zoloft zadziała też przy nerwicy?

Dzień dobry. Chciałbym się zapytać czy lek Zoloft, który przepisał mi psychiatra na depresję, pomoże mi również z nerwicą lękową/myśli, stanami depresyjnymi, z przypisywaniem sobie różnych chorób, smutkiem, myśleniem o przyszłości? Od kilku miesięcy waham się z jego przejmowaniem w obawie o skutki uboczne, ale ostatnimi czasy miewam takie dni, z którymi sobie już totalnie nie radzę. Do psychiatry chodzę na NFZ, więc znając życie, następna wizyta byłaby za 2 miesiące, a ja tak długo czekać nie mogę i chciałbym, żeby to jak najszybciej mnie opuściło, lub wygłuszyło lęki, żebym w końcu zaczął normalnie funkcjonować.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Lek Zoloft jest stosowany nie tylko w leczeniu depresji, ale również nerwicy lękowej/zaburzeń.

W związku z powyższym powinien on Pani pomóc uporać się z opisanym schorzeniem, jednak musi Pani pamiętać, że niekiedy potrzeba czasu, zanim zostanie zauważona poprawa w samopoczuciu.

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami udzielonymi na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-przyjmowac-leki-uspokajajace-przy-nerwicy https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-leki-sa-najlepsze-na-schizofrenie-nerwice-i-depresje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.