Czy zrobiłam test zbyt wcześnie?

Witam serdecznie.. Miesiączkę miałam 21.08, trwała 5 dni, następną dostałam 21.09 i też trwała 5 dni ale raczej to było 3 krwawienia a dwa dni to takie niby nic. Cykl 29 dniowy. Od początku miesiączki aż do teraz bolą mnie piersi, i klujace jajniki, bardziej lewy. A test ciążowy robiony wczoraj wieczorem i negatywny. Czy to może być ciąża a jeszcze za wcześnie na test?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie wspomina Pani nic o życiu seksualnym, nie wiemy więc, czy w tym czasie dochodziło do stosunków seksualnych oraz czy odbywały się one z zabezpieczeniem. Nie wiemy również po jakim czasie od zbliżenia wykonywała Pani test ciążowy.

Ból piersi oraz kłucie jajników nie muszą oznaczać ciąży. Większość kobiet odczuwa ból piersi przed menstruacją, co jest związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Dolegliwości te nie trwają jednak długo. Zazwyczaj znikają po pojawieniu się krwawienia miesiączkowego.

Długotrwała tkliwość piersi może wynikać z zaburzeń hormonalnych, stanu zapalnego, obecności torbieli czy włókniaków. Należałoby więc skonsultować ten objaw z ginekologiem, który najprawdopodobniej zleci wykonanie USG piersi. Natomiast przyczyną kłującego bólu jajników może być zapalenie przydatków, nadżerka szyjki macicy czy endometrioza.

Zachęcamy do przeczytania artykułów na ten temat: https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi oraz https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.