Dlaczego mam ten ból jajnika po okresie?

Dzień dobry. 5 dni temu dostałam okres. Towarzyszył mu ból jajnika. Okres się skończył, ból pozostał. Jest to ból o srednim nasileniu kiedy chodzę. Kiedy siedzę, leżę nie boli. Ważne, że nie jest to ciągły ból, pojawia się w różnych momentach w ciągu dnia. Odczuwam też ból w dolnym odcinku kręgosłupa ( być może od niewygodnego łóżka). Innych objawów brak. Czy to może być ciąża pozamaciczna? Test ciążowy negatywny. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Panią objawy, jak i negatywny test ciążowy nie wskazują na ciążę pozamaciczną. Ponadto miała Pani miesiączkę 5 dni temu, co również nie miałoby miejsca w przypadku ciąży.

Ciąża ektopowa w pierwszych tygodniach daje objawy podobne do normalnej ciąży, a więc brak okresu, nudności czy ból piersi. Następnie (od około trzeciego tygodnia) kobieta może odczuwać nie tylko silny ból brzucha, ale również krwawienie bądź plamienie.

Pojawiają się zimne poty, bladość skóry, osłabienie i przyspieszone tętno. Taka ciąża może dać pozytywny wynik testu ciążowego. Więcej na ten temat przeczytamy w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/ciaza-pozamaciczna.

Ból jajnika po okresie może wskazywać na zapalenie przydatków, obecność torbieli czy infekcje dróg moczowych. Proszę więc udać się do lekarza i wykonać badania diagnostyczne w tym kierunku.

Ból jajników oraz możliwe przyczyny i leczenie zostało opisane pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.