Czym jest efekt złotej rybki u płodu?

Witam jestem w 13 tc lekarz na USG powiedział że bardzo widoczne zdj i maluch puścił bańkę .efekt zlotej rybki .trochę się zdenerwowałam chodź mówił że wszystko jest dobrze mam powód do zmartwien ?
KOBIETA, 24 LAT około miesiąca temu

Czym jest endometrioza?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam

rozumiemy Pani niepokój, gdyż jakiś czas temu krążyła na różnych stronach internetowych historia kobiety ciężarnej, która również zauważyła podczas badania USG, że jej dziecko wygląda jakby "puszczało bańkę".

Niestety okazało się, iż owa bańka była groźnym nowotworem, zwanym potworniakiem, który rósł na ustach jej dziecka. Takie historie to jednak rzadkość. Na szczęście wszystko i tak skończyło się dobrze i dziecko urodziło się zdrowe. Proszę się więc nie stresować na zapas, zwłaszcza jeśli w Pańskim przypadku owa bańka zniknęła, a lekarz zapewnił Panią, że wszystko jest w porządku. Proszę mu zaufać.

Wspomniana historia została opisana w artykule dostępnym pod adresem: https://parenting.pl/na-usg-myslala-ze-jej-dziecko-puszcza-banki-to-byl-grozny-nowotwor.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty