Czym jest i jak leczyć zgrubienie na brzuchu?

Witam, Ostatnio w podbrzuszu po lewej stronie ( mniej wiecej w połowie miedzy bokiem a pępkiem ) wyczułam zgrubienie/ guzek. W pozycji stojącej jest bardziej wyczuwalny. Dodam, iż pod stałą obserwacją mam guzki- torbiele ( nie groźne) w piersiach. Czasami w czasie stosunku odczuwam tam jak i po prawej stronie kłujący ból, często przy podnoszeniu bioder. Wstyd sie przyznać, ale nie badałam sie nigdy ginekologicznie. Nie badałam rownież hormonów. Czy jest się czym martwić, jakie kroki podjąć?

Lek. Tomasz Budlewski

przede wszystkim udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć