Czym jest spowodowane wcześniejsze wystąpienie krwawienia?

Witam. Wczoraj (30.09) o 21. wzięłam swoją ostatnią jasnoróżową tabletkę, na następny dzień dostałam już krwawienia. Dzisiaj o godz. 21. mam wziąć dopiero pierwszą tabletkę placebo. Dlaczego krwawienie wystąpiło tak wcześnie? Dodam, że nigdy nie zdarzyło mi się, wymiotować lub mieć biegunki po zażyciu tabletki (4 godziny), ani nie biorę też żadnych antybiotyków. Czy mam się czym martwić? Jest to moje drugie opakowanie tabletek.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
W czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej - zwłaszcza w ciągu pierwszych 3 miesięcy zdarzają się krwawienia/ plamienia acykliczne. Takie jednodniowe przesunięcie nie jest powodem do niepokoju. Dopiero w razie trwania krwawienia powyżej 2 tygodni lub też w przypadku bardzo dużej obfitości - należy zgłosić się do ginekologa.

Serdecznie pozdrawiam.