Czym jest spowodowany nagły spadek masy ciała?

Witam, ma 19 lat, i przy wzroście ok 160 ważę 51kg, zawsze waga otrzymywała się ok 54-55kg a od grudnia schudłam 3-4 kg nigdy mi się to nie zdarzało gdyż wagę miałam stalą jeśli się wahała to o jeden kilogram, a teraz bardzo szybko mi spadła. Co może iść za tym ze ta waga tak mi spadła??;( Czekam z niecierpliwością na odpowiedź;(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Nagły spadek masy ciała niezwiązany ze zmianą nawyków żywieniowych może mieć różne podłoże. U młodych osób taki stan może mieć związek z anoreksją bądź początkami cukrzycy. Nie można wykluczyć również zaburzeń hormonalnych, szczególnie ze strony tarczycy. Nowotwory są najgroźniejszą przyczyną szybkiej oraz dużej utraty masy ciała. Powinna Pani skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który, w razie potrzeby, wyda skierowanie do odpowiedniego specjalisty.