Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym mam zastąpić nabiał w diecie?

Witam. Mam zapalenie jelit.Biore tabletki salofalk. Moje pytanie brzmi czym zastąpić mam nabiał bo nie zapytałam lekarza a zabronił jeść
KOBIETA, 35 LAT 1 tygodni temu

Wskazania do endoskopii

Endoskopia służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jednak za pomocą endoskopu można nie tylko badać, ale również leczyć. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do endoskopii.

Wszystko zależy od tego czy chce Pani zastąpić czymś nabiał ze względu na to, że go Pani lubi, czy ze względu na obawę przed dostarczaniem zbyt małej ilości wapnia wraz z przyjmowanymi posiłkami. Jeśli chodzi o alternatywne dla nabiału źródła wapnia to są to np.: tofu, ryby zjadane z ośćmi (np. z zalew octowych), mak, migdały, orzechy laskowe, nasiona soi, fasola, jarmuż, morele suszone, figi. Natomiast jeśli chodzi o samą formę nabiału tzn. sery, jogurty, mleko to proponuję odwiedzić działy w większych sklepach przeznaczone na diety alternatywne, bezmięsne, wegańskie i tam poszukać różnych produktów. Proszę mieć też na uwadze to, że w białku mleka występują opiaty, które działają na nas w minimalnym stopniu uzależniająco, dlatego czasem trudno jest nam zrezygnować z nabiału pomimo sporej już na rynku ilości produktów alternatywnych. Myślę, że warto skorzystać z kilku wizyt u dietetyka i na nowo zbilansować swoją dietę. Inspiracji może Pani poszukać również na różnych wegańskich blogach :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy