Czym może być spowodowana bardziej skąpa miesiaczka?

Witam. Mam 20 lat. 30 października uprawiałam z chłopakiem petting. On był w ubraniu a ja nie... Przez pewien moment dotykał swojego członka przez bokserki a potem mnie pieścił ale nie doszło u niego do wytrysku lecz możliwe że był ten płyn który zawiera nieznaczna ilość plemników (ale nie wiem czy on pojawia się jeśli chłopakowi "nie stanie"). Następnego dnia czyli 1 listopada powinnam dostać okres lecz spóźnił się i dostałam go dopiero 4 listopada i trwał jak zwykle 5 dni... 2 grudnia powinnam dostać i dostałam go w nocy z 2 na 3... Przez pierwsze 2 dni było wszystko w porządku, bolał mnie brzuch i okres był w miarę obfity lecz 3 dnia ustąpił i dopiero około południa miałam nieznaczne krwawienie... dziś też tylko trochę krwawiłam a zawsze przez 4 dni miałam obfite a dopiero ostatniego 5 dnia było słabsze... dlatego chciała bym się dowiedzieć czy mogę być w ciąży, a jeśli nie to czym może być spowodowane tak słabe krwawienie w 3 i a dniu okresu???

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Nie wszystkie miesiączki są do siebie podobne. Mogą przebiegać one nieco odmiennie i to nie świadczy o niczym niepokojącym. Skąpsza miesiączka może być spowodowana np. stresem, odchudzaniem.
Odmienne krwawienie miesięczne może też być wynikiem ciąży. Jednak w tym przypadku ryzyko jest bardzo małe. Jednak dla pewności proponuję wykonanie testu ciążowego.
Gdyby kolejne miesiączki budziły niepokój wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam