Czym może być spowodowany taki dyskofort?`

Witam. 2 tygodnie temu miałem wstawiany mostek zębowy od 2 do 6, gdzie filarami była trójka i szóstka. Przez pierwszy tydzień po założeniu i zacementowaniu na mocny cement wszystko było dobrze, po tygodniu podczas jedzenia nagryzlem koronką założona na szóstkę twardszy kawałek pokarmu i od tamtej pory czuje lekki ucisk pod tą koronka, tak jakbym cały czas czuł obecność zęba przez co czuje dyskomfort. Czym to może być spowodowane i czy mam powód do zmartwien.

Uzupełnienie 5 zębów tylko na 2 filarach może doprowadzić do ich przeciążenia i pęknięcia. W takich przypadkach zalecana jest odbudowa na implantach jeżeli chcemy mieć zęby na stałe lub proteza wyciągana. Trzeba sprawdzić okluzję czyli układ zębów górnych i dolnych a także wykonać diagnostyczne TK aby ocenić stan korzeni i kości otaczającej ząb. Bez wizyty w gabinecie nie da się ocenić, wszystko zależy od wielu czynników, np. czy są zęby z drugiej strony, czy są oznaki zaciskania i zgrzytania zębami.