Dlaczego moje zęby bolą?

Dzień dobry, po wizycie u dentysty bolą mnie zęby, ciężko stwierdzić który bo ból promieniuje. Dentysta stwierdził że prochnica była mała i średnią, wykluczył leczenie kanałowe, miałem zrobione zdjęcie rtg przed leczeniem. WINĄ za bóle obarcza wyrwane zęby z dołu po tej stronie i bruksizm, z którym rzeczywiście się borykam. Czy rzeczywiście może tak być ze po leczenie stomatologicznym ból wywołany bruksizmem nasila się? Zęby leczyłem niecały miesiąc temu, pozdrawiam

Jest wiele przyczyn zaciskania i zgrzytania zębami. Czynnikiem wyzwalającym prócz stresu są także braki zębowe. Trzeba dokładnie zdiagnozować przyczynę i wdrożyć odpowiednie leczenie bo samo nie ustąpi. Jeżeli w zębie była duża odbudowa to na pewno zmieniły się punkty kontaktu zębów górnych i dolnych i po wizycie może być to inaczej odczuwalne. Trzeba sprawdzić czy ząb został odbudowany anatomicznie oraz jak wyglądają pozostałe wypełnienia.