Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym może być spowodowany ten stan?

Witam! Robiłem posiew nasienia i moczu, w moczu jak i w nasieniu wyszły dwie baterie e-coli oraz Enterococcus faecalis. Lekarz przepisał mi Augumentin poczym w moczu i nasieniu pojawiły się bakterie: pałeczka błektina oraz "cudowna" pałeczka. Lekarz przepisał mi cipronex na 10 dni po czym w moczu nie było już żadnych bakterii natomiast w nasieniu cały czas była obecna bakteria Enterococcus faecalis w ilości 10'4. Lekarz przepisał mi lek na bazie penicyliny (nie pamiętam nazwy), tabletka była taka sama jak Agumentin po czym znowu pojawiły się bakterie: pałeczka błękitna oraz "cudowna" pałeczka. I sytuacja znowu się powtarza brałem cipronex przez 15 dni i w moczu nie ma żadnej bakterii natomiast w nasieniu dalej jest Enterococcus faecalis 10'4. Totalnie nie wiem o co chodzi, czym to moze być spowodowane? Boję się brać kolejny antybiotyk w obawie, że znowu się pojawią bakterie gram ujemne.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 5 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Po pierwsze czy masz objawy ? Boli? piecze? etc. Najważniejsze jest prawidłowe pobranie i dostarczenie do dobrego laboratorium. Błąd przedlaboratoryjny da fałszywy wynik. . Wyślij wyniki na email

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy