Czym można zwalczyć mięczaka zakaźnego?

Witam! dwa tygodnie temu dermatolog stwierdził że mam mieczaka zakaznego usunął wszystkie krosty (w okolicy miejsc) i kazał smarować jodyna, ale teraz krost jest jeszcze więcej nie wiem jak mam sobie z nimi poradzić to jest jak walka z wiatrakami usuwam jedna rośnie 4 itd.Lekarz mówi ze nie ma na to leku trzeba czekać. Proszę o poradę czym mogę zwalczyć mieczaka. Z góry dziękuję za odp.

Jedną z lepszych metod jest tzw. łyczeczkowanie. Z preparatów miejscowych związku wodorotlenku potasu. Usuwać należy do skutku. Zmiany, które urosły po pierwszym zabiegu, były najpewniej wówczas niewidoczne.