Czym różni się kaszak od nowotworu złośliwego?

Guz z 'korzeniem'.Witam,przez 3 miesiace ponizej pepka mialam guzka. Po okolo 2 miesiacach guzek bardzo sie zaczerwienił, u gory zrobiła mi się taka czarna kropka. Pod skora widoczna była ropa.Posmarowalam go wtedy na noc Tribiotikiem zakleilam plastrem i poszlam spac. Rano guzek był juz pęknięty, na plastrze ropa i krew.Po tym guzek zmniejszył się. Ostatnio został wycięty. Widzialam go i wyglądal jak kuleczka z rdzeniem,korzeniem. Co to moglo byc?Kaszak a moze nowotwor zlosliwy,rdzen czerniaka?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Kaszak to zmiana łagodna w postaci torbieli wypełnionej przez łojowe masy. Jest niegroźny i nie daje przerzutów.
Nowotwory złośliwe naciekają podścielisko i dają przerzuty miejscowe i odległe.
Zmiana wycięta u Pani będzie z pewnością przebadana histopatologicznie. Proszę cierpliwie poczekac na wynik i zgłosić się następnie do lekarza, który go dla Pani zinterpretuje.