Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

#dziejesienazywo: Jak wygląda rehabilitacja z egzoszkieletem?

Sesja rehabilitacyjna z wykorzystaniem egzoszkieletu trwa zazwyczaj godzinę. Sama obsługa jest dość prosta, ponieważ egzoszkielet działa intuicyjnie. O rehabilitacji z użyciem ezgoszkieletu opowiada Cezary Kaaroud.

Witam.

Masaż zwykły i leczniczy opierają się na tych samych zasadach. Teoretycznie - mogą się więc nie różnić. Ewentualnie terapeuta w masażu leczniczym może użyć delikatnie zmodyfikowanych technik, by osiągnąć lepszy efekt przeciwbólowy, przekrwienny.

Pozdrawiam.

0

Witam,
w fachowej terminologii nie ma określenia masaż tradycyjny, dlatego nie wiem jaki masaż na Pan na myśli. Masaż leczniczy opiera się na technikach masażu klasycznego. Taki rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia. Na masaż klasyczny składa się wiele technik, masażysta dobiera je odpowiednio do dolegliwości, stosuje masaż rozluźniający lub pobudzający, wzmacniający mięśnie. Pozdrawiam

Fizjoterapeutka, masażystka i instruktorka fitness.
0

Dzień dobry,

Sądzę, że pisząc ,,masaż tradycyjny" miał Pan na myśli masaż klasyczny. Zarówno w masażu klasycznym jak i leczniczym wykorzystujemy te same techniki- w zależności jaki efekt chcemy uzyskać (p/bólowy, przekrwienny, relaksacyjny) skupiamy się bardziej na danej technice, która pozwoli nam zrealizować założony cel terapeutyczny.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy