Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik jako przyczyna depresji

Trądzik to zmora niejednego młodego człowieka. Niektórzy wstydzą się nawet wyjść z domu, kiedy widzą na swojej twarzy mnóstwo krost. Czy jednak trądzik może stać się przyczyną depresji?

Depresja to zaburzenia psychiczne, które charakteryzuje się obniżeniem nastroju, lękiem, utratą ochoty do funkcjonowania/życia. Depresja najczęściej posiada konkretne źródło problemu. Leczenie depresji może odbywać się na wiele sposobów. Uważam, że jedna z lepszych metod to terapia poznawczo-behawioralna (do rozwiązania) z psychoanalizą (do zlokalizowania problemu). Niekiedy też depresja wymaga pomocy farmakologicznej z udziałem psychiatry.

Schizofrenia to choroba psychiczna. Charakteryzuje się nagłą zmianą w sposobie zachowywania się (zaburzenia procesów myślenia), niewłaściwa interpretacja zdarzeń i faktów (np. osoba chora uważa, że lecąca woda z kranu nie służy do czyszczenia lecz do brudzenia). Schizofrenii często towarzyszą urojenia lub przywidzenia.

0

Witam!
Depresja to sezonowe lub długotrwałe obniżenie nastoju osoby o niskim mniemaniu i bezwartościowości nie adekwatnym do sytuacji, może być nastrój obniżony lub wzmożony . Natomiast pacjenci z schizofrenią maja myśli prześladowcze lub paranoidalne, urojenia, manie głosy itp. oprócz obniżenia nastroju lub pobudzenia. Oczywiście żeby zdiagnozować trzeba udać się do specjalisy- lekarza psychiatry.

Psycholog posiadający specjalizację z seksuologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy