Czym spowodowany jest mój ból brzucha?

Witam serdecznie, dziś rano obudziłam się i czułam się dobrze, jednak po jakiejś godzinie doznałam silnych bólów brzucha. W jednej chwili zaczęło boleć mnie nadbrzusze i podbrzusze. Ból w nadbrzuszu był silny i tępy, a ten w podbrzuszu to ostre kłucie. Zrobiło mi się niedobrze, jednak nie wymiotowałam. Dodam, że mam 20 lat, jestem kobietą, miesiączkuję i wypróżniam się regularnie. Aktualnie (po kilku godzinach) ból w nadbrzuszu ustał, jednak kłuje mnie jeszcze podbrzusze po lewej stronie i na środku, kiedy dotykam brzucha. Wyrostek robaczkowy mam wycięty. Bardzo proszę o pomoc i w miarę szybką odpowiedź, Anna.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisany ból jest dosyć nie charakterystyczny.
Być może jest związany z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi na tle niestrawności lub może to być ból kolkowy.

Jednorazowy epizod bólu brzucha, który jednocześnie sam ustąpił w ciągu niedużego okresu czasu nie upoważnia do podjęcia szczegółowej diagnostyki.

W przypadku ponownego wystąpienia bólu o takim samym charakterze należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym, ewentualnie jeśli ból nie ustąpi należy zgłosić się na Izbę przyjęć.