Ból brzucha podczas biegania

Mam 15 lat i lubię biegać. Ale od jakiegoś czasu mam bardzo mocny ból brzucha. Mama mówi, że to kolka, ale mi się wydaje, że to coś gorszego. To mnie łapie jak przebiegnę 100-200 metrów. To jest taki ból jakby ktoś mi przyciskał pięść do brzucha z całej siły. Wtedy nie mam szans przebieć nawet 10 metrów, muszę się zatrzymać. Parę lat temu miałem wycięty wyrostek, może to przez to? Proszę o pomoc.
15 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Witam!
Mało prawdopodobne, żeby operacja usunięcia wyrostka robaczkowego przed laty miała wpływ na obecny ból brzucha.
Ból kolkowy brzucha w trakcie wysiłku jest dość powszechnym zjawiskiem u nastolatków. Jednak na podstawie tak skąpych informacji oraz bez badania nie można stwierdzić, co powoduje go u Ciebie. Jest to tylko jedna z szeregu możliwych przyczyn.
Bólu brzucha, który utrudnia wysiłek nie należy lekceważyć. Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego, który będzie miał możliwość rozmowy z Tobą, a przede wszystkim zbadania brzucha.
Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty