Demencja u 85-letniej osoby

Mama 85 lat, ruchliwa osoba,radzaca sobie jeszcze ze wszystkim,myciem okien,wieszaniem firan,ma takie momenty w ciagu dnia, ze bardzo czesto zasypia, tzn np. czyta gazete czy rozwiazuje krzyzowke i nagle ogarnia ja takie spanie,niemoc, tak jakby tracila swiadomosc a za chwile sie ocknie i sama sie dziwi,co sie dzieje i denerwuje sie, ze zasnela. Czesciej cos zapomina.Czy to sa oznaki demencji, czy tez po prostu starosci i niestety zblizania sie konca zycia. Czy zrobic jakies badanie np. ferryty?

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogą to być objawy wynikające ze starzenia się organizmu i zmian w nim zachodzących (niekoniecznie zwiastujace niedługą śmierć). Radziłabym skonsultować te objawy z lekarzem, który zbada Pani mamę, kontrolna morfologia, glukoza i badanie ogólne moczu takze byłyby przydatne.
Pozdrawiam