Zmiana zachowania u 59-letniej matki

z moją matką jest cos nie tak. Od jakiegos czasu zachowuje sie sarkastycznie wzgledem mnie, dojezdza mi na kazdym kroku, jak brala moj adres i poprosilam ja zeby nikomu bez mojej zgody go nie podawała to uderzyla w krzyk, obrazila sie i kazała mi s*ierdalac i stwierdzila ze nie ma juz corki. Do tego ma jakby jakas gorsza pamiec.Pyta sie mnie o cos,ja jej mowie, mija czasami 20 minut i znow mnie o to pyta.Mówię jej ze pytala sie to się obraza. Nie wiem czy to jakas demencja sie zaczyna. ma 59 lat

Tego typu objawy mogą świadczyć o różnych problemach- początku demencji, zmianach organicznych w mózgu, początku zaburzeń psychicznych lub nieumiejętności rozwiązania jakiegoś wewnętrznego kryzysu. Najlepiej będzie jeśli namówi pani mamę na zrobienie podstawowych badań i konsultacje specjalistyczne (np. z neurologiem).

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała, u Pani Mamy są deficyty uwagi i koncentracji- trzeba dotrzeć, co jest tego przyczyną.
Na początek sugerowałabym konsultację u Lekarza neurologa, do Którego skieruje Lekarz pierwszego kontaktu, w ramach NFZ.

Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej