Depresja a urlop dziekański

Witam. Od pół roku chodzę na psychoterapię. Większość moich problemów jest związana z dzieciństwem i dopiero mając już ponad 20 lat, postanowiłam się z tym uporać, zwracając się o pomoc. Natomiast czuję się coraz gorzej, do tego doszło samookaleczanie się, cały czas jestem pod opieką lekarza i możliwe, że zdecyduję się na hospitalizację. Chciałabym wziąć urlop dziekański, żeby ich nie rzucać, aby kiedyś nie żałować tej decyzji. Tym bardziej, że to już 3 rok, a do końca zostało tylko półtora roku, ale po prostu nie daję rady. Czy pisząc podanie o urlop dziekański, muszę uzasadniać to depresją? Czy muszę podawać tę informację w podaniu? Jak mam wyjaśnić przyczynę urlopu, aby go otrzymać?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Byłoby najlepiej, gdyby informacje na temat zasad udzielania urlopu dziekańskiego uzyskała Pani bezpośrednio z dziekanatu swojej uczelni. Tego typu informacje mogą być dostępne na stronie internetowej uczelni. Zazwyczaj składa się podanie na odpowiednim formularzu.

Nie ma Pani obowiązku informowania uczelni o swoim rozpoznaniu. Informacje na temat każdej choroby pacjenta są objęte tajemnicą lekarską. Jednak niektóre uczelnie wymagają dołączenia orzeczenia lekarskiego do tego typu podania. Wówczas może Pani złożyć np. wniosek o zwykły urlop dziekański, powołując się na inne ważne okoliczności.

Po urlopie udzielonym z przyczyn zdrowotnych uczelnia może wymagać zaświadczenia lekarskiego, stwierdzającego brak przeciwwskazań zdrowotnych do kontynuowania studiów.

Z pozdrowieniami