Orzeczenie o niepełnosprawności z powodu depresji

witam pana doktora psychologowego panie doktorze leczylam sie i chorowalam na depresje i mam grupe letkom ozeczenia mam stale orzeczenie i nie moge sie starac orente a mam na uczymaniu troje dzieci co moge wtej sprawie zrobic ztej strony pani agnieszka

Może warto dopytać lekarza, który kierował do orzecznika, o możliwości starania się o pracę? Warto także dowiedzieć się w MOPSie, czy przysługują Państwu jakieś dodatki mieszkaniowe lub zasiłki pielęgnacyjne.

Mgr Magdalena Golicz

Dzień dobry Pani Agnieszko
na podstawie tych informacji, które Pani podała proponuję zgłosić się do lekarza , u którego Pani się leczy lub leczyła i poprosić o wypisanie zaświadczenia o stanie zdrowia do Komisji o Orzekaniu o Stopniu Niepełnosprawności celem podwyższania grupy ( komplet zaświadczeń można pobrać w Opiece Społecznej, Komisjach orzekających niepełnosprawność - bezpłatnie).
W Opiece Społecznej proszę dopytać o możliwości pomocy materialnej , dopłat do czynszu,leków, po prostu pomocy.
Jeśli dzieci uczą się proszę złożyć podanie o przyznanie stypendium socjalnego - dla dzieci w trudnej sytuacji .
Serdecznie pozdrawiam

Pani Agnieszko,

proszę zwrócić się do MOPSu, jest to instytucja w której uzyska Pani najwięcej rzeczowych informacji.

Z poważaniem,
Anna Szostak