Depresja i brak odczuwania przyjemności

Witam! Mam pewien problem, otóż od ok. 2 lat mam coś w rodzaju depresji.. brak możliwości odczuwania przyjemności z czegokolwiek, to co kiedyś cieszyło -teraz nie robi na mnie żadnego znaczenia.. Uśmiecham się, czasem zażartuje ,jednak w sobie nie czuję radości, czuję jakąś taką pustkę.. Często jestem zmęczona, długo śpię, w dzień nie mam energii. Mój nastrój zależy od pogody. Gdy świeci słońce jestem mniej zdołowana. Czy to depresja czy może niedoczynność tarczycy?

Witam,
Żeby zdiagnozowa co pani dolega, dobrze byłoby zrobić podstawowe badania krwi. Takie badania przepisuje lekarz rodzinny. Po badaniach najlepiej zgłosić się do lekarza aby sprawdził czy wszystko jest w porządku i wtedy zadecydował czy posłać panią na dalszą diagnostykę w celu wykluczenia bądź potwierdzenia chorób tarczycy bądź depresji.
Pozdrawiam

Witam Panią. Najbardziej w Pani opisie zwraca mi uwagę czas trwania Pani pogorszenia samopoczucia (ok. 2 lat). To zdecydowanie za długo by pozostawać bez fachowej pomocy. Domyślam się, że próbowała Pani poradzić sobie na własną rękę, ale niestety pogorszenie nadal się utrzymuje. Ten czas trwania może świadczyć też o tym, że "to" samo nie minie. Być może w ramach radzenia sobie na własną rękę próbowała Pani odpowiedzieć sobie na pytanie "Co mi jest?" Napisała Pani "coś w rodzaju depresji". Brak pewności co się z Panią dzieje może dodatkowo pogarszać Pani samopoczucie. Bardzo proszę zacząć od lekarza ogólnego, który może zlecić badania Pani tarczycy. Jeśli badania będą w normie wtedy będzie Pani mogła sprawdzić swoją hipotezę o depresji u lekarza specjalisty-psychiatry. To o czym piszę może Pani wykonać w ramach NFZ. Jeśli szukanie pomocy na tym portalu było pierwszym ważnym krokiem to "trzymam kciuki", żeby wykonała Pani kolejny w kierunku bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Pani samopoczucie może nie ułatwiać tego kroku dlatego może obecność kogoś komu Pani ufa i czuje się bezpiecznie z tą osobą będzie pomocne. Pozdrawiam Panią.