Depresja i kontrolowanie myśli

Witam, 2 miesiace temu mialem chyba depresje, zle sie czulem psychicznie i w NLP znalazlem ze umysl zawsze znajdzie na wszystko odpowiedz i dowod i powiedzialem sobie ze nie bede juz nigdy mogl czuc nic cos takiego, wtedy jakby moj mozg sie wylaczyl, uciekly mysli i emocje, teraz o tyle o ile mysli wrocily bo sb cos uswiadomilem to emocje ndal nie ;/ mysle o mamie i ze ja kocham, ale moje cialo i mozg jakby tego nie rozumialy tylko mam ucisk w glowie i mrowki w ciele, nogach jadrach ;/

Witam,

kiedy pracujemy ze swoimi myślami i emocjami warto mieć przewodnika - czyli osobę, która będzie mówić nam co jest bezpieczne, co można zrobić, a czego nie. Może Pan szukać przewodnika duchowego lub skorzystać z psychoterapii. W obu przypadkach zachęcam do znalezienia osoby bezpiecznej, godnej zaufania i takiej, z którą będzie się Pan rozumiał.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam,
myślę,że jest pan pod wpływem trudnych przeżyć,więc emocje są "znieczulone".Ponieważ nie podaje Pan powodu swego stanu,trudno ustosunkować się do Pana listu.
Pozdrawiam i proponuję napisać ponownie.

Witam serdecznie.
To niedobrze, że odciął się Pan od odczuwania. Powiedział Pan sobie "nie bedę już nigdy czuć " i w ten sposób stracił Pan kontakt ze swoimi uczuciami, które zawieraja ważne dla Pana informacje. Domyślam się, że były to bardzo przykre uczucia, takie, które trudne było znieść. Jednak - jak mógł się Pan sam przekonać - wyparte uczucia nie znikają, tylko ulegają somatyzacji, a wtedy krzyczy i choruje ciało (jak sam Pan pisze: ucisk w glowie, drętwienie ciała, szczególnie poniżej pasa). Człowiek to coś więcej niż umysł. Jest on całością, w której ważne są zarówno myśli, jak i uczucia oraz ciało. Odrzucając część siebie, naraża się Pan na uszczerbek na zdrowiu (psychicznym i fizycznym). Proponowałabym przyjrzeć się temu, co trudne, i co Pan tak bardzo chciał od siebie odciąć w towarzystwie zaufanego psychoterapeuty. Warto. Pozdrawiam. Monika Świerczyńska

Witaj. Uważam, że powinien pan skorzystać z pomocy/oferty psychologa lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI I INFORMACJE
http://psychopedagog.eu

CIEKAWY BLOG Z PORADAMI I PRZEMYŚLENIAMI
http://blog.psychopedagog.eu

FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/