Depresja i myśli samobójcze po śmierci ojca

Nie dawno temu zmarl mi tata. Bardzo to przezywalam i zaczelam sie ciac. Powiedzialam o tym mojej pani psycholog ze szkoly i musialam z tym skonczyc. Ale potem zaczelam sie brac za alkohol, papierosy i te sprawy. Zaczelam sie strasznie zapominac. Jadlam i spalam o wiele wiecej niz wczesniej. Byl taki okres ze zamykalam sie w sobie ale on na szczescie szybko przeszedl. Jestem smutna i prześladuja mnie mysli samobojcze. Czy ja mam depresje? Bo objawy depresji na pewno tak..

Dzień dobry!

Serdecznie współczuje utraty taty. Tak, tak trudne wydarzenia, utrata rodzina, trudna żałoba może doprowadzić do depresji, którą należy i warto leczyć. Osoby dorosłe - psycholog szkolny, bliska osoby z rodziny czy znajomych, zaufany nauczyciel czy lekarz - powinny wiedzieć o Twoich problemach, aby móc Ci pomagać.
Anonimowy i bezpłatny telefon zaufania dla młodzieży to: 116 111.

Pozdrawiam!

Strata rodzica jest zawsze bardzo trudnym i bolesnym doświadczeniem zwłaszcza dla tak młodej osoby jak Ty. Z tego co piszesz nie do końca potrafisz poradzić sobie z trudnymi emocjami, przeżywanymi w związku ze śmiercią taty. Ból i cierpienie emocjonalne w okresie żałoby to rzecz normalna, ale uciekanie przed tym bólem w ból fizyczny (samookaleczenie), alkohol, papierosy, jedzenie czy sen, może prowadzić do większych problemów w tym depresji. Moim zdaniem, koniecznie powinnaś poprosić o pomoc szkolnego psychologa, który pomoże Ci zrozumieć emocje, które przeżywasz i poradzić sobie w tym trudnym okresie.