Depresja i myśli samobójcze u młodej osoby

Witam,nienawidzę swojego życia chciałbym zejść z tego świata niemożliwe jest rozwiązanie moich problemów nie rozwiąże ich ja sam a ni nikt inny.Doświadczyłem samych problemów w swoim młodym życiu.

Możliwe jednak jest to, żeby mimo trudnej do zmiany sytuacji zacząć lepiej sobie w niej radzić w sensie emocjonalnym, inaczej patrzeć problemy; nigdy nie wiemy kiedy i skąd może pojawić się coś, lub ktoś i zmieni jakoś nasze życie. Nawet jeśli dotychczas było Panu bardzo trudno, nie znaczy to ze tak będzie zawsze, czasem rozmowa z kimś życzliwym - przyjacielem, terapeutą może być początkiem nowego, lepszego etapu w życiu. Nigdy ale to nigdy nie wolno tracić nadziei!

Witam,
rozumiem, ze w chwili obecnej trudno znaleźć Panu jakieś wyjście z sytuacji, rozumiem także, ze problemy mogą być obiektywnie na prawdę trudne, jednak zachęcałabym do szukania pomocy, porozmawiania z kimś o swoich problemach, może udało by się je choć trochę rozwiązać, zmniejszyć, może nieco inaczej na nie spojrzeć. Pisząc tą wiadomość zrobił Pan już pierwszy krok. Zawsze istnieje jakaś możliwość zmiany, choćby nawet niewielkiej ale takiej, która da jakąś nadzieję. Chciałabym Panu pomóc. Może Pan także kontaktować się ze mną bezpośrednio przez maila (adres na stronie gabinetu). Pozdrawiam.