Jak radzić sobie z niską samooceną w młodym wieku?

Mam 21 lat i strasznie boję się ludzi. Chodzę do zaocznego liceum. Poznałem część klasy, ale ciągle czuję się spięty, pocę się. Boję się odzywać do dziewczyn i nawet patrzeć na nie. Czuję duży strach podczas chodzenia na zakupy i przebywać w dużych skupiskach ludzi. W gimnazjum i szkole zasadniczej, byłem gnębiony. Zawsze, byłem nieśmiały od czasów gimnazjum te problemy się pogłębiły. Dlaczego jestem taki dziwny i mam strasznie niska samoocenę? To nie daje mi żyć.

Dzień Dobry.

Opisana przez Pana problemy są godne uwagi, zarówno jak i Pana osoba.
W związku z tym jednym z najlepszych rozwiązań jest wizyta u psychoterapeuty.
Wizyty te przebiegają w atmosferze szacunku, życzliwego zaciekawienia i zrozumienia.
Można umówić się do Poradni Zdrowia Psychicznego (na NFZ) lub udać na wizytę prywatną.

Życzę odwagi i trzymam kciuki,
D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl
FB: @nadzycie

Witam, wyobrażam sobie, że te doświadczenia, o których Pan pisze są dla Pana bardzo trudne. Zachęcam do umówienia się z psychoterapeutą, który pomoże wyjaśnić przyczynę Pana problemów, oraz zmienić te niesłużące Panu, sposoby reakcji. Pozdrawiam.

Witam,
Samoocenę dziecka budują rodzice. Ma Pan sporo problemów, które może pomóc rozwiązać psychoterapeuta i proszę się do niego jak najszybciej zgłosić.
Każdy człowiek ma dobrą i tą trudniejszą część swojej psychiki - warto dawać uwagę tej mądrej, dobrej części. W Panu ona też jest. Przede wszystkim proszę pomyśleć że zasługuje Pan na wszystko co najlepsze. Proszę przestać się bać odtrącenia i krytyki - a przede wszystkim nie krytykować siebie.
Jeśli Pan może to proszę do mnie zadzwonić 603 491155.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na telefon.

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl