Jak wyleczyć się z poczucie niskiej samooceny?

Mam pytanie do psychologa. Jak pozbyć się niskiej samooceny i poczucia małej wartości.

Mgr Marta Patoka

Witam.
Nie ma jednej dobrej recepty na zadane przez Pana pytanie. Dobrym rozwiązaniem byłoby nawiązanie kontaktu z psychoterapeutą, który pomoże Panu w pracy nad poprawą samooceny oraz nad poczuciem własnej wartości.
Pozdrawiam

Witam,
Niska samoocena bywa bardzo mocno wpisana w nasze cechy charakteru. Można to zmienić poprzez rozpoczęcie psychotrapii. Ale to trwa dość długo, więc niektórzy ludzie się zniechęcają. Polecam jednak tą formę rozwoju własnego.
Pozdrawiam