Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego i skonsultować z psychologiem oraz lekarzem. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!

0

Każdy z nas od czasu do czasu ma obniżony nastrój. Nie zawsze jednak jest to depresja. Aby mówić depresji klinicznej, musi ona utrzymywać się dłużej i powodować więcej negatywnych objawów. Oprócz obniżonego nastroju, do typowy objawów depresji zalicza się utratę zainteresowań, motywacji, niepokój, poczucie beznadziejności, negatywizm w myśleniu, częstsze niż zwykle odczuwanie irytacji i złości, skłonność do obwiniania się, utratę energii, obniżoną aktywność, wycofanie z kontaktów towarzyskich, problemy ze snem, jedzeniem, trudności w koncentracji, utratę zainteresowania seksem. Objawy, jakie Pani widzi siebie to depresyjny nastrój oraz rozdrażnienie, brak równowagi emocjonalnej. Pytanie czy widzi Pani jeszcze jakieś objawy u siebie, które wymieniłam. Jeśli ich brak to być może pojawił się u Pani chwilowy kryzys, jakaś trudna sytuacja, która uruchomiła negatywne emocje, można sobie w takiej sytuacji poradzić. Warto wtedy szukać dodatkowych aktywności, przyjemności, uruchomić się na kontakty z ludźmi. Jak najmniej przebywać sam na sam.
Jeśli jednak Pani problem nie skupia się tylko na obniżonym nastoju i trudności w zachowaniu równowagi emocjonalnej, ale objawów jest więcej potrzebuje Pani specjalistycznej pomocy. W leczeniu depresji stosuje się leki przeciwdepresyjne, leczenie psychologiczne. Polecam terapię poznawczo-behawioralną. Niekiedy w leczeniu depresji pomaga trening interpersonalny, który skupia się na relacjach ludźmi lub trening rozwiązywania problemów.
Zachęcam do tego, aby przebadać się Skalą Depresji Becka, która pozwoli Pani zidentyfikować problem depresji. Skalę znajdzie Pani na ABCzdrowie https://portal.abczdrowie.pl/testy-na-depresje
Pozdrawiam
Milena Goncerz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty