Depresja i zaburzenia lękowe a powrót na studia

Po rocznym urlopie zdrowotnym miałam wrócić na studia. Cierpię na depresję i zaburzenia lękowe. Niestety choroba się zaostrzyła, przez co nie byłam i nie jestem w stanie się uczyć. Mimo że mieszkam i pracuję w innym mieście, rodzice wciąż muszą mnie utrzymywać. Jak powiedzieć im, że chcę się jeszcze podleczyć (psychiatra oferował mi oddział dzienny) i podjąć studia ponownie za rok? Boję się ich reakcji i tego, że nie pozwolą mi samodzielnie decydować o życiu ze względów finansowych.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Mówimy tu Pani zdrowiu, tym samym czymś co powinno być dla Pani i Pani rodziców najważniejsze. W razie potrzeby może Pani pójść na wizytę do swojego psychiatry z jednym z rodziców.

Pozdrawiam i życzę zdrowia,
Michał Pyter

Dzień dobry, czy oprócz pomocy psychiatrycznej korzysta pani również z psychoterapii? Zachęcam panią do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Najlepiej zakomunikować szczerze i wprost. Przecież chodzi o Pani zdrowie. Jeżeli rodzice będą mieli jakieś wątpliwości, mogą skonsultować się z psychiatrą u którego się Pani leczy. W depresji i zaburzeniach lękowych dobre rezultaty przynosi psychoterapia. Proszę pomyśleć o takiej formie leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.