Depresja, lęki i natręctwa a wizyta u neurologa

Jak wygląda wizyta u neurologa? trochę się boję. Nie wiem czy fakt że ma się depresję czy jakieś leki, natręctwa jest związany z neurologia? czy depresja może być spowodowana jakimiś nieprawidłowościami.. nie wiem. Proszę o wyjaśnienie bo trochę się martwię.Nie wiem co mi tam będą robić. Czy można jakoś zbadać funkcjonowanie przysadki,podwzgorza itp? Jest badanie pozwalające zbadać funkcjonowanie poszczególnych części w mózgu?????

Depresja i zaburzenia lękowe należą do zaburzeń nastroju, mają więc podłoże psychologiczne, a nie biologiczne - jak w przypadku chorób układu nerwowego. Jednak istnieją nieczęste choroby UN, które dają objawy podobne do depresyjnych i lękowych - dlatego przed rozpoczęciem leczenia psychiatrycznego/psychologicznego/psychoterapeutycznego wyklucza się te choroby.
Dodam jeszcze, że zaburzenia lękowe i depresyjne stają się chorobami cywilizacyjnymi. Życzę sukcesów w leczeniu. Pozdrawiam:)

Witam,depresja jest domeną psychiatrii,natomiast skierowanie do neurologa dostaje się dla celów wykluczenia podłoża organicznego.Badanie nie jest więc stresujące,ale może być mało skuteczne dla problemu,który odbywa się w psychice,Czy brała Pani pod uwagę współpracę z terapeutą?Proszę zaproponować lekarzowi tę opcję,oraz skierowanie.

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

cd.
Neurolog nawet mający pojęcie o depresji , nerwicy itd nigdy nie będzie potrafił " wyczuć" niuansów choroby i dobrać odpowiedniego leczenia.
Depresja, nerwica i wszystkie inne choroby z kręgu psyche mają różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.