Depresja nawracająca a nowotwór jelita grubego

Witam.Od roku 20 roku życia cierpię na depresję,od ponad 2-lat leczę się depresję nawracjającą, a teraz na CHAD.Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności (poza rentowo).W 2014r. przeszedłem operację usunięcia gruczolakoraka jelita grubego. Po tym trudnym czasie, chciałem wystąpić o rentę socjalną do ZUS-u.Lekarz psychiatra odmówił mi wypełnienia dokumentów.Nie wymagam chemioterapii, ale jestem pod stała opieką onkologa.Stan psychiczny jest gorszy.Co robić?

Mgr Monika Hibner

Witam,
z tego co Pan piszę rozumiem, że depresja zaczęła się na długo przed zachorowaniem i operacją gruczolakoraka. Sugerowałabym zastanowić się nad podjęciem psychoterapii u osoby zajmującej się psychosomatyką. Może Pan omówić to wraz z psychiatrą o którym Pan wspomina. Równocześnie z farmakoterapią można sięgnąć po pomoc psychoterapeuty, jedno drugiego nie wyklucza.

Pozdrawiam,
Monika Hibner

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza