Depresja u młodego człowieka

Witam, ostatnio musze zmierzyć się z problemem depresji mojego chłopaka, jest zdolnym młodym pracującym człowiekiem. Ostatnio coś się w nim wypaliło, płacze, śpi po 13h dzienie, nie chce rozmawiać, jest wyprany z uczuć. Grozi mu wyrzucenie z pracy. Wiem, że wcześniej leczył się dostawał leki, które mu pomogły, lecz pogorszyły stan, gdy je odstawił. Teraz nie chce słyszeć o wizycie u lekarza. Gdy go poznałam był pewnym siebie, energicznym facetem. Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Zdecydowanie warto nakłaniać partnera do kontynuowania leczenia farmakologicznego, a także podjęcia psychoterapii.
Warto także, aby o jego niepokojącym stanie wiedziały inne bliskie mu osoby - rodzice, współlokator itp., - były czujne i wspierały Panią w motywowaniu mężczyzny do leczenia.

Pozdrawiam!