Diagnoza w kierunku skóry pergaminowej na powiekach

jak można zdiagnozować skórę pergaminową powiek?sprawdzić czy dna zostało uszkodzone po oparzeniach uv?skóra nie toleruje już słońca.reaguje oparzeniem.czy to schorzenie jest uleczalne?

Aleksander Ropielewski

Proszę zgłosic się do dermatologa. Przede wszystkim należy znaleźć przyczynę nadwrażliwości skóry powiek na słońce (niekoniecznie musi to być skóra pergaminowa) i na tej podstawie wdrożyć leczenie. DO tego czasu zalecam stosowanie okularów przeciwsłonecznych i unikanie silnego słońca.