Dieta 1500 kcal, wegetarianizm a odchudzanie

Witam. Mam 14 lat, 170 cm wzrostu i waga waha mi się od 71 do 74. Od 3 miesięcy... Staram się stosować dietę 1500-1800 kcal, zazwyczaj mi to wychodzi, Czasem zjadam mniej , a czasem więcej - wiadomo. Chciałabym zejść do upragnionej wagi 58 kilogramów, tylko... nie wiem jak! Ćwiczenia staram się wykonywać przynajmniej 3 razy w tygodniu od pół godziny i więcej. Dodam, że jestem typową gruszką. Brzuch mam płaski w porównaniu z nogami, które są po prostu makabryczne..help! (P.S Jestem wegetarianką.)
14 LAT ponad rok temu

Witaj,
Szkoda że nie napisała Pani czy jest typową wegetarianką, a czy spożywa jajka, ryby i nabiał. Czasem niedobór tłuszczu, białka powoduje zatrzymanie procesu chudnięcia. Proszę przeliczć i sprawdzić czy białko dostarcza 15% kalorii (z 1500 kcal), tłuszcze 25%, a węglowodany - 60%. Tłuszcze najlepiej dostarczasj z olejami, słonecznikiem, orzechami (źródło białka). Pamiętaj o piciu zielonej heraty i pu-erh oraz wody z jodem np. Ustronianka z jodem. Ponadto prawidłowo przebiegający proces odchudzania to regularne spożwanie posiłków co 3-4h. W procesie odchudzania dobrze sprawdzają się ćwiczenia aerobowe. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Witam, proszę zrobić dokładne badania krwi oraz zapomnieć o wegetarianiźmie! Osoba w Pani wieku nie powinna stosować tego typu sposobu żywienia, ponieważ może doprowadzić do zaburzeń wzrostu a kluczowym dla Pani okresie życia. Ponadto, zamiast diety proszę zwiększyć aktywność fizyczną. W razie pytań zapraszam na kawkę do gabinetu :)
Pozdraiwam