Bilans ciała a dieta 1500 kcal

Witam Mój bilans ciała to: BMI 20, zapotrz na białko 85g, PPM 1400 kcal, CPM 2000 kcal, zawartość tłuszczu 24%. Aktywność fizyczna średnia, waga 58 kg, 170 wzrost, 28 lat. Czy przy diecie 1500 kcal schudnę 2 kg? Jak powinna wyglądać kolacja przy takim bilansie i dieta redukcyjna?

Witam, Twoja dieta nie może być niższa niż 1400 kcal, dlatego uważam, że 1500 kcal to optymalna ilość, która pokryje Twoje zapotrzebowanie, a dodatkowo ułatwi spadek tkanki tłuszczowej. Trudno powiedzieć, czy stracisz 2 kg, ponieważ nie znam Twojego stylu życia –być może uprawiasz dużo sportu, a u takich osób kilogramy na wadze niekoniecznie spadają, podczas gdy redukcji ulega zawartość tkanki tłuszczowej. Kolacja powinna być lekka – może to być zupa krem z dodatkiem nasion, czy kromką chleba, odżywcza sałatka czy danie warzywne na ciepło. Pozdrawiam.

Witam, Przy diecie niskokalorycznej poniżej zapotrzebowania, zmniejszenie masy ciała o 2 kg jest jak najbardziej możliwe. Kolacja przy 5 posiłkach dziennie powinna pokrywać 20 % energii.

Witam, nie bardzo rozumiem w jakim celu i z jakiego powodu chce Pani chudnąć przy masie ciała 58 kg. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest Pani zadowolona ze swojej sylwetki to raczej skupiłabym uwagę na aktywności fizycznej niz na jeszcze większym deficycie energii.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl