Rozplanowanie posiłków w diecie 1500-1600 kcal

Jakie powinno być odpowiednie rozplanowanie posiłków ciągu dnia na diecie 1500-1600 kcal? Jak je odpowiednio rozłożyć, aby tracić na wadze? Moja PPM 1400, CPM 2000 kcal. Jestem kobietą, 28 lat, 170 cm, 58 kg. Aktywność średnia zaczynam dzień o 5.00 kończę 21.oo-22.00, czas na aktywność fizyczną minimum 2h dziennie przeważnie praca fizyczna w obejściu iopieka nad dzieckiem.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam
Pani masa ciała jest jak najbardziej w normie, nie widzę w żadnym wypadku sensu redukcji, jest to wręcz niewskazane.
W Pani przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zdrowa racjonalna dieta, właśnie o wartości energetycznej około 2000 kcal, ciężko jest określić "na oko" Pani dokładne zapotrzebowanie.
Na pewno nie jest wskazana redukcja, a zdorwe nawyki żywieniowe, zdrowa i zbilansowana dieta i odpowiednia aktywnosc fizyczna.

pozdrawiam

Witam,
w Pani przypadku PPM to rzeczywiście 1400 kcal, natomiast CPM przy umiarkowanej aktywności fizycznej to 2700 kcal. Dieta redukcyjna na poziomie o którym Pani piszę to stanowczo drastyczne posunięcie tym bardziej, że Pani BMI oscyluje w okolicach 20 także masa ciała jest w normie. Jeżeli chodzi o rozkład procentowy o który Pani pyta to:
Śniadanie - 25-30% całodziennych kcal
II Śniadanie- 5-10%
Obiad: 35- 40%
Podwieczorek: 5- 10%
Kolacja: 15- 20%

Trzymając kciuki, pozdrawiam

Witam, nie bardzo rozumiem w jakim celu i z jakiego powodu chce Pani chudnąć przy masie ciała 58 kg. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest Pani zadowolona ze swojej sylwetki to raczej skupiłabym uwagę na aktywności fizycznej niz na jeszcze większym deficycie energii. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl