Dieta bezglutenowa przy odchudzaniu

Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie diety bezglutanowej a utracie wagi. Czy mimo iż nie posiadam oznakó alergii na gluten moge zastosować diete bezglutanowa w celu zmniejszenia tkaniki tłuszczowej?

Witam serdecznie,

jeśli nie ma Pani konkretnych wskazań dotyczących diety bezglutenowej to nie musi Pani przechodzić na nią. Zwłaszcza, że nie jest ona prosta w codziennym życiu. Może Pani jednak ograniczyć spożycie samej pszenicy w postaci białego pieczywa, makaronów na korzyść kasz czy zboża orkiszowego, owsianego. Dzięki temu nieco łatwiej będzie Pani wytrwać na diecie odchudzającej.
Kluczowe jest jednak dobranie diety indywidualnie do Pani zapotrzebowania. Wtedy trudne są tylko pierwsze 3 dni diety, a później ... jest naprawdę OK.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mojego FB gdzie zamieszczamy wiele ciekawy informacji na temat żywienia i diety https://www.facebook.com/FoodDiet

Ewa Ceborska