Dieta dla osoby chcącej zrzucić 8 kilogramów

Mam pytanie dotyczace diety. Jak powinien rozkladac sie stosunek makro? Wegle 50% bialko 30% tluszcze 20% - przy zalozeniu ze do maja chce zgubic ok 8 kg i wyrzezbic sylwetke.

Ogólnie to makro powinny się układać: tłuszcze ok. 30%, węglowodany ok. 55%, a białka ok. 15%, jednak te wartości zmieniają się indywidualnie dla każdej osoby w zależności od wieku, płci, wzrostu i aktywności fizycznej. Mam za mało danych żeby dokładnie powiedzieć ile konkretnych składników może Pani przyjmować. W celu szczegółowych informacji zapraszam do kontaktu: marta@zdrowozjesz.pl

Nie ma jednego rozkładu makroskładników dobrego dla każdego. To trzeba dopasować do stanu zdrowia, trybu życia, aktywności fizycznej i wielu innych czynników.

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska