Dieta modelująca sylwetkę dla 12-letniej osoby

Witam, moja siostra ma 12 lat, waży 55kg i ma ok. 158cm wzrostu. Uważa, że jest za gruba i nie wiem co jej powiedzieć...Chodzi dwa razy w tygodniu na basen, ćwiczy aktywnie na wf-ie i ogólnie jest aktywna fizycznie. Co jej doradzić, zależy jej najbardziej na brzuchu, pośladkach i udach, może jakaś ewentualna dieta???

Witam serdecznie,

Absolutnie siostra nie powinna się odchudzać, ponieważ jest w wieku intensywnego wzrostu. Bardzo dobrze, że siostra jest aktywna fizycznie:) Proszę poradzić siostrze utrzymanie aktywności oraz zmianę nawyków żywieniowych. Niestety chcąc wskazać ewentualne błędy musiałabym zapoznać się z nim. Jednak proszę zwrócić uwagę na ilość spożywanych przez siostrę posiłków - powinniśmy jeść mniej, a częściej w odstępach co 2,5 a 4h. Ważne jest także co wchodzi w skład naszego codziennego menu - wody kolorowe, żywność fast-food czy słodycze powinno się ograniczyć a najlepiej wyeliminować. Pożywienie powinno być źródłem pełnowartościowego białka (chude wędliny, jaja), tłuszczy roślinnych, warzyw i owoców oraz węglowodanów złożonych - pieczywo razowe, ryż brązowy. Dodatkowo proszę dbać o nawadnianie organizmu.

Pozdrawiam

Mgr Daria Ratajczak

Zdecydowanie polecam konsultację dietetyczną - specjalista po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu będzie mógł ułożyć odpowiedni jadłospis dla 12-latki