Skuteczna dieta dla 11-latki z nadwagą

Mam problem. Moja siostra waży 60 kg ma 160 cm wzrostu i 11 lat. Czy to nie za dużo ? Jeśli tak to czy morzna jakąś skuteczną dietę i ćwiczenia? A i jeszcze jedno 2 razy w tygodniu ma basen a na wf jest aktywna. Niejest leniuchem.

Droga Pani!
Zgodnie z siatkami centylowymi, Pani siostra jest w 97 centylu. Oznacza to, że zaledwie 3% dziewcząt w jej wieku jest od niej cięższych. Dobrze, że zwróciła Pani na to uwagę! Siostra jest jeszcze w fazie intensywnego wzrostu i dojrzewania, w zwiazku z czym nie stosuje się żadnych radykalnych diet. Proszę porozmawiać z siostrą o usunięciu z codziennego jadłospisu słodyczy fast-foodów, słodzonych napojów gazowanych itp. Proszę zachęcić ją do picia wody i regularnego spożywania posiłków, szczególnie śniadań. Proponuję, żeby przeanalizowały Panie razem to, co siostra jada i czym zdrowszym można to zastąpić. Jako starsza siostra na pewno jest Pani autorytetem! Można również zachęcić ją do dodatkwej aktywności fizycznej. Może spróbują Panie czegoś razem, żeby zacieśnić relacje siostrzane?
Pozdrawiam!
kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam.Proponowałbym aby zaczęła siostra stosować zasad zdrowego odżywiania,piła więcej wody od 1,5-2 litrów dziennie.Siostra jeszcze rośnie wiec w jej przypadku nie stosuje się radykalnych diet.
Pozdrawiam