Wysiłek odpowiednio dobrany do nadwagi dziecka

Witam, moja 9-letnia córka ma nadwagę. Została wprowadzona zdrowa dieta ale chcę również aby miała więcej ruchu. Chodziła na karate, tańce ale nie bardzo jej to odpowiadało. Sama korzystam z siłowni i zastanawiam się czy mogła by chodzić ze mną i ćwiczyć na orbitreku, rowerku albo bieżni. Może wspólne ćwiczenia bardziej ja zmotywują. Nie wiem tylko czy tego rodzaju wysiłek jest odpowiedni dla dziecka w tym wieku? Pozdrawiam

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Każdy wysiłek, bez względu na wiek, jeśli nie jest przeciwwskazany przez lekarza, jest tym samym dozwolony. Córka może ćwiczyć na orbitreku, może również biegać (w stosownym obuwiu), rowerek również jest jak najbardziej wskazany. W wieku dziecięcym nie stosuje się diet redukcyjnych - raczej wprowadza się prawidłowe nawyki żywieniowe i zachęca dziecko do szeroko rozumianego ruchu (najlepiej na świeżym powietrzu, choć zalecana jest jakakolwiek aktywność fizyczna podejmowana przez dziecko). Pozdrawiam

Droga Pani!

Wspólna aktywność fizyczna jest najlepszym pomysłem z możliwych! Nie tylko zacieśnią Panie więzy między sobą, ale także będą Panie motywowały się nawzajem.

Przeszkodami we wspólnym korzystaniu z siłowni mogą być jedynie ograniczenia wiekowe danego miejsca oraz niski wzrost córki uniemożliwiający korzystanie w pełni z dostępnych urządzeń. Jednakże fitness czy bieżnia jak najbardziej mogą być wykorzystywane przez osoby w każdym wieku.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Szanowna Pani,
wspólna aktywność fizyczna jest świetnym pomysłem, natomiast niektóre siłownie mają ograniczenia wiekowe, a sprzęty dostosowana są raczej do osób starszych.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl