Jaka dieta celem spalania tkanki tłuszczowej?

Mam 19 lat 157 cm wzrostu i ważę az 64 . Mam duzo tłuszczu . Wczesniej cwiczylam ale przez kontuzje wlasnie musiałam przestać . Nie stać mnie na dietetyka a wiem ze no ważna jest dieta . Zeby spalic tłuszcz i zeby fajnie ciało wyglądało to musze cwiczenia siłowe oraz cardio cwiczyc ? A doeta to jaka ? Jakas na redukcje czy po prostu zdrowe odżywianie ?

Droga Pani!
Do utrzymania ładnej sylwetki przy jednocześnie dobrym stanie zdrowia niezbędna jest zarówno odpowiednia dieta jak i ćwiczenia. W sprawie ćwiczeń musiałaby konkretnie poradzić się trenerów, oni wyjaśnią Pani, jaki rodzaj byłby dla Pani najlepszym rozwiązaniem. Ja powtarzam moim pacjentom, że jeżeli nie mają przeciwwskazań zdrowotnych, to powinni uprawiać 3-4 razy w tygodniu przez przynajmniej 45 minut taką aktywność, jaka sprawia im największą przyjemność. Jest Pani bardzo młoda, w związku z czym zachęcam do spróbowania zajęć grupowych, np. zumby. Podczas tego typu ćwiczeń spala się sporo kcal! Natomiast ćwiczenia ze sztangami bardzo ładnie podkreślają mięśnie i kształtują sylwetkę, jednak ich wykonywanie powinno być kontrolowane przez specjalistę.
Proszę pamiętać, że nie ma jednej diety odpowiedniej dla każdego. Zalecenia dietetyczne na początek: proszę w miarę możliwości unikać jedzenia słodyczy, słodzonych napojów gazowanych i fast-foodów. Proszę jadać 4-5 posiłków dziennie, co 3-5 h. Śniadanie należy spożyć w ciągu pierwszej godziny od momentu wstania z łóżka. Kolację natomiast jadać od 2 do 4 h przed położeniem się spać. Proponuję unikać smażenia produktów, a częstszego korzystania z gotowania czy pieczenia. Do każdego posiłku proszę zawsze dokładać sobie warzywa. Białe makarony zastąpić makaronami z pszenicy durum (semolina) lub żytnimi, biały ryż brązowym, pieczywo białe razowym itp. Zachecam także do jedzenia różnego rodzaju kasz. Podczas dnia proszę wypijać przynajmniej 2 l wody dziennie, unikać picia podczas jedzenia. Jeżeli jada Pani mięso, to proponuję wykorzystywać w kuchni głównie drób i w miarę możliwości ryby. Spokojnie może Pani także jadać jajka, szczególnie na śniadania. Ciężko tak wypisać wszystkie zasady, dlatego służę radą, gdyby miała Pani jeszcze wątpliwości do rozwiania :)
Pozdrawiam!
kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl