Witam serdecznie,
Bardzo się cieszę że dba Pani o aktywność fizyczną i ćwiczenia jakie Pani wykonuje są w porządku tylko, aby szybciej spalić tkankę tłuszczową dołączyłaby więcej ćwiczeń cardio. Ćwiczenia 4-5 razy w tygodniu to wystarczający rozkład. Nie można ćwiczyć codziennie, ponieważ mięśnie muszą mieć czas na regenerację.
Pozostaje zbilansować Pani dietę. Nie wiem jaki jest Pani styl życia poza ćwiczeniami ale myślę że nie warto obniżać dotychczasowej kaloryczności a dokonywać odpowiednich wyborów produktów. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Witam,
Pani całkowite zapotrzebowanie (przy podanych parametrach, na podaną aktywność fizyczną) wynosi ok 2300kcal, aby gubić zbędne kg powinna Pani stopniowo obniżać kaloryczność diety. Na początek 300-400kcal czyli dostarczać 1900-1800 kcal dziennie. Kaloryczność diety nie może być nigdy niższa nić podstawowa przemiana materii (u Pani wynosi ok 1550kcal), inaczej organizm będzie magazynował energię w postaci tkanki tłuszczowej. Po osiągnięciu pożądanej wagi należy ją unormować poprzez stopniowe podnoszenie kaloryczności do poziomu Pani zapotrzebowania na dany moment (badanie na analizatorze należy regularnie powtarzać ponieważ zapotrzebowanie zmienia się w trakcie diety). Jeśli zmienia się Pani aktywność fizyczna zapotrzebowanie również ulega zmianie.
Powinna Pani przyjmować 5 posiłków dziennie, co 3-4 godziny o stałych porach, aby unormować poziom cukru. W diecie powinno być więcej warzyw niż owoców, przetwory zbożowe razowe, pełnoziarniste, kasze. Masło do smarowania. Pić 2-2,5 l wody/ wody z cytryną. Jeśli w diecie znajdują się warzywa, owoce, produkty z pełnego przemiału nie należy stosować dodatkowo żadnych otrąb, a pamiętać o odpowiedniej ilości płynów. Jako techniki kulinarne stosować gotowanie, pieczenie w folii z małą ilością tłuszczu, gotowanie na parze. Nie nadużywać soli. W razie pytań proszę o kontakt.
Pozdrawiam, Anna.
Witam.Jak już zostało wspomniane Pani kaloryczność to ok 2300 aby zmniejszyć swoją wagę należy obniżyć kaloryczność tak z 200-400kcal. Powinna Pani spożywać 5 posiłków śniadanie tak do godziny od wstania kolacja 2-3 godziny przed snem. Należ pamiętać o piciu wody od 1,5-2 litrów wody dziennie.Pamiętać o jedzeniu owoców i warzyw oraz produkty z pełnego przemiału.Z technik kulinarnych to radziłabym stosować, gotowanie , duszenie, gotowanie na parze czy pieczenie w folii.Pozdrawiam
Witam! Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Redukcja tkanki tłuszczowej u nastolatki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Niedobór tkanki tłuszczowej w organizmie – odpowiada Mgr inż. Aldona Lewita-Paszko
- Spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha i ud – odpowiada Mgr Elżbieta Sternal
- Ćwiczenia na orbitreku a redukcja tkanki tłuszczowej – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Sposoby na pozbycie się tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha u 19-latka – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Redukcja tkanki tłuszczowej z brzucha i ud a chondromalacje stawu kolanowego – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez ćwiczenia lub liposukcję – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej na brzuchu – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Redukcja tkanki tłuszczowej z nóg i brzucha u 18-latka – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Co należy zrobić, żeby spalić tkankę tłuszczową? – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
artykuły
Oponka na brzuchu - u kobiet, dieta, ćwiczenia
Wiele osób ma kompleksy z powodu zbyt wydatnego br
Jak walczyć z nadciśnieniem? (Prezentacja edukacyjna)
Walka z nadciśnieniem - charakterystyka Nadciśnie
Dieta w cukrzycy - węglowodany, cukry, tłuszcze, białko
Nie jesteśmy skazani na cukrzycę. Oprócz predyspoz