Sposoby na pozbycie się tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha u 19-latka

Witam! Mam 19 lat, ważę 86kg i mierzę 183cm. Moim problemem jest gromadzący się tłuszcz w okolicach brzucha, którego bardzo chciałbym się pozbyć. Chciałby prosić o dobranie mi odpowiednich ćwiczeń, dzięki którym szybciej pozbędę się nadmiaru tłuszczu na brzuchu. Jaką ilość kalorii dziennie powinienem przyjmować?

Witam serdecznie,

Podaje Pan zbyt mało informacji na swój temat aby ustalić plan treningowy oraz dobrać indywidualny jadłospis czy nawet kaloryczność diety. Należy znać miedzy innymi Pana mozliwości treningowe, styl życia, dotychczasowa aktywność fizyczną, preferencje żywieniowe.
Powinien pan jednak pamiętać że tkanka tłuszczowa nie spala się miejscowo. Musi Pan zadbać o prawidłowe nawyki żywieniowe. Posiłki powinny być jedzone regularnie(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h).
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia to powinien Pan połączyć treningi cardio z ćwiczeniami siłowymi i ćwiczeniami na partie brzucha. Wykonywanie samych ,,brzuszków'' nie spali tkanki tłuszczowej. Oczywiście popularne ,,brzuszki'' wzmacniają brzuch ale co z tego jak mięśni Pan nie zobaczy pod tkanką tłuszczową.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach oraz aktywność fizyczną a zobaczy Pan pożądane efekty. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.
6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie. 10. Unikaj alkoholu.
Zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska