Skuteczna dieta odchudzająca i chęć zrzucenia 12 kg

Witam. Chciał bym ułożyć dla siebie skuteczną diete odchudzającą. W tej chwili ważę 87kg przy 172cm wzrostu i do czerwca chciał bym zrzuć min 12kg. Proszę o pomoc :) Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Pana BMI wskazuje na nadwagę. Dieta powinna być dostosowana indywidualnie do pacjenta tzn. uwzględniać płeć, wiek, stan zdrowia, aktywność fizyczną oraz tryb pracy, dlatego informacje które Pan zawarł w pytaniu są niewystarczające. Mogę przekazać jednak kilka wskazówek żywieniowych. Proszę spożywać 4-5 posiłków dziennie zachowując między nimi równy odstęp czasowy (2,5 do 4h). W menu powinny znaleźć się ryby, chude mięso, wędliny, mleko i produkty mleczne (około 2% tłuszczu). Z diety powinno wyeliminować się słodycze, dania gotowe, fast-foody, wody kolorowe... Dobrze zamienić węglowodany proste na złożone - razowy makaron, grube kasze, pieczywo z pełnego przemiału oraz tłuszcze zwierzęce na roślinne. Dodatkowo proszę zadbać o swoją codzienną aktywność fizyczną oraz podaż płynów - najlepiej wodę mineralną niegazowaną.

Pozdrawiam

Mgr Daria Ratajczak

Witam,
Pana BMI wynosi 29,4, co oznacza, że ma Pan nadwagę (a od 30 zaczyna się już otyłość), dlatego powinien Pan zastosować dietę redukcyjną przygotowaną przez specjalistę. Warto zaznaczyć, że zdrowe tempo utraty masy ciała powinno wynosić około 0,5-1 kg na tydzień. Na dobry początek radzę zastosować w swojej diecie zasady racjonalnego żywienia. Bardzo ważne jest spożywanie regularnych posiłków, co 3-4 godziny (min 4-5 posiłków dziennie). Istotne jest, aby nie podjadał Pan pomiędzy posiłkami oraz wyeliminował z diety słodycze, słone przekąski, słodzone napoje oraz produkty wysoko przetworzone. Dieta powinna być urozmaicona i dostarczać składniki pokarmowe z różnych grup produktów. Jeśli chodzi o zalecane produkty, to proszę spożywać dużo warzyw oraz około 1-2 porcji owoców dziennie. W diecie powinny być uwzględnione rożne źródła białka np. chude mięso, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych. Tłuszcze zwierzęce warto zastąpić tłuszczami roślinnymi (olej rzepakowy, oliwa z oliwek), a węglowodany proste proszę zamienić na złożone (pieczywo i makarony pełnoziarniste, grube kasze). Ważne jest również, aby czytać etykiety i wybierać produkty bez substancji dodatkowych i konserwantów.

Jeżeli jest Pan zainteresowany konkretnym planem żywieniowym, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,

Mgr Urszula Ignaczewska
www.dietetyknamiare.pl

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska